Kıbrıs Vanessa Mobilya

Vanessa

1999 yılında Bursa’da bir mobilya atölyesinde temelleri atılan Vanessa, kurucusu Mustafa Aydın önderliğinde yüzde 100 ahşap ürünlerle tasarıma odaklanarak dünyada ve Türkiye’de mobilya sektöründe yepyeni bir rota oluşturdu.
Sanatı, zanaatı ve tasarımı DNA’sına kodlayan bir marka olarak ürünler geliştiren Vanessa, koleksiyonunu; Koltuk Takımları, Köşe Koltukları, Yatak Odaları, Yemek Odaları, Aksesuar, Berjerler, Sehpalar ve TV Üniteleri olarak 8 farklı başlık altında topladı.
Bursa’da Ankara yolu üzerinde 20.000 m2’lik alandaki üretim tesisinde 250 kişiye istihdam sağlayan Vanessa, 20 kişilik AR-GE ekibiyle tüm süreçlerini yönetiyor. Stil sahibi ve modern bakış açısını benimseyen tasarım tutkunlarına hitap eden Vanessa, koleksiyonlarında “sınırsız hayal gücü, üstün tasarım” prensibini benimseyerek, yaşam alanlarının vazgeçilmez parçalarının altına imzasını atıyor. 19 yıldır izlediği doğru strateji ve başarılı aksiyonlarla, üretiminin yüzde 70’ini iç pazara, yüzde 30’unu ise 22 ülkeye ihraç eden Vanessa, bugün; yurt içinde toplam 15, yurt dışında 10 satış noktası ile takipçilerine sesleniyor.